آینه های ونیزی باشکوه-قسمت اول

جای تعجب است که چطور مد دهه های ۶۰ و ۷۰ دوباره برگشتند و هر چند وقت یکبار نسبت به آن تمایل نشان داده می شود. چه می شود اگر سبک هایی که تاریخشان به قرن ۱۵ برمی گردد، دوباره زنده شوند؟
غیرممکن به نظر می رسد ولی در اینجا بحث آینه های دیوارکوب باشکوه ونیزی به میان می آید که حالا جزء مهمترین بخش طراحی داخلی برای ساخت سطح جدید از کمال و زیبای هستند.
آینه های دیوارکوب
پیش زمینه کوتاهی از جایی که آینه های دکوراتیو به وجود آمدند :
جزیره مورانوی ونیز زادگاه افسانه ای آینه های ونیزی بوده است به گونه ای که تنها استادان صنعتگر این جزیره مهارت ساخت این آینه ها را که هنرمندانه طراحی شده اند، دارند.
این آینه ها که سبک شان به اواسط آن قرن برمی گردد، آینه های بدون قابی هستند که طرح آن با دست برش خورده است و گهگاهی هم طرح های حکاکی شده ظریفی بر روی سطح شیشه اضافه شده است.
این حکاکی ها از برگ، گل، انگورها گرفته تا طراحی هایی به سبک پیچک ها را شامل می شود که نشان از اهمیت عناصر طبیعت در آن زمان دارد.
استادکاری و تلاشی که شیشه گران بر روی آینه های دیوارکوب ونیزی به خرج داده اند واقعا استثنایی است. هر اثر زمان بسیار زیادی می خواهد تا کارهایی مثل تراشکاری، برش، حکاکی کردن و تا آب نقره کاری در آن انجام شود. ساخت قاب و اضافه کردن جزئیات، منحصر به فرد و بسیار مسحورکننده است.
به همین علت است که در زمان های قدیم، آینه های دیوارکوب ونیزی فقط در خانه های نجیب زادگان و اشراف زادگان دیده می شد. هر اینه ونیزی با فرآیند دقیق و ظریف ساختی که دارد، یک شاهکار هنری است.
در اینجا ما فضاها مورد پسند خودمان را که با آینه های ونیزی آراسته شده اند به شما نشان می دهیم

فنجان چای خود را برای چیدمانی اینچنین آماده کنید. یک فضای زیبای دلچسب که به وسیله یک آینه ونیزی پر زرق و برق تاجدار، جلوه پیدا کرده است. اندازه آن کاملا متناسب با طاقچه و حتی گل های با روحی است که با ظرافتی تمام به سمت آینه سرازیر شده اند.
چیدمان این فضا را طراح داخلی به نام لوران برن (Lauren Bern) انجام داده است.

 

آینه های دیوارکوب
حکاکی های با طرح گل و برگ آینه تراش خورده ونیزی به زیبایی لطفش را به دو لامپ کناری نشان داده است. اینکار ترفندی برای داشتن حمامی شبیه به حمام هتل ها است.
حکاکی های تزئینی ما بر روی آینه های دیوارکوب بیضوی شکل آذینی Celeste را می توانید در اینجا ببینید.
آینه های ونیزی بیضی شکل برای قرار گرفتن در بالای میزهایی اینچنینی عالی است، چون تمام فضای دیوار را پوشش نمی دهد. این آینه زیبا بسیار شبیه به آینه دیوارکوب پیچکی ونیزی ما است، همانی که به فضای ناهارخوری با سبک قدیمی، تحول و پیچشی مدرن داده است.
این طراحی به وسیله طراح داخلی به نام نانت لوئیس (Nannette Lewis) انجام شده است که این تصویر زیبا را خلق کرده است.
مطالب مرتبط