آیا باید از کاشی شیشه ای استفاده کنید؟ چه نوعی؟

اگر فکر می کنید حمام اصلی، دستشویی یا آشپزخانه شما به کاشی های جدیدی نیاز دارد، ممکن است کاشی شیشه ای را در بین انتخاب های خود مد نظر قرار داده باشید.
چرا در انتخاب آن ها تردید دارید؟ شاید چون اینکار تصیمی حیاتی است و اگر دوستش نداشته باشید، چند صد دلار هزینه کرده اید و کار زیادی برای عوض کردنش لازم دارید؟ قبل از اینکه اولین کاشی را بکنید، در اینجا راهنمایی برای شما داریم …
بیاید همین الان بیان کنیم که : تمایل زیادی به کاشی های شیشه ای وجود دارد.
فقط نگاهی به آخرین مجلات دکوراسیون خانه بیندازید یا در خانه هایی با مدلی سفارشی که برای به دست آوردن ایده های دکوراسیون در آن ها بودید قدم بزنید، تقریبا در هرجایی که نگاه کنید کاشی شیشه ای را می بینید.
  در صورتی که عاشق زیبایی نیمه شفاف و گرمایی که شیشه به ارمغان می آورد باشید، تعجب خواهید کرد که ببینید تمایل زیادی نیز به آن وجود دارد. هر وقت که شیشه را نصب کنید، فورا خانه تان را تاریخی خواهید کرد.
طراحان موافق این محبوبیت هستند
در بحثی مربوط به کاشی های مدرن، که نوع دیگری از کاشی های محبوب است، طراحی به نام ماریا کیلام کاشی های شیشه ای خیلی نازک را به عنوان نمونه ای از کاشی های محبوب کنونی مثال می زند.
او می گوید که این کاشی گهگاهی پس از سرامیک های مدرن پراستفاده و کاشی های موزائیکی ساده قرار می گیرد و با این حال بالاتر از کاشی هایی قرار دارد که به شکل هندسی رویایی و کتیبه ای و شبیه به کاشی های Ann Sacks است که با لیزر برش می خورند.
نوع کاشی شیشه ای اهمیت دارد
طراحی با نام سوزان سرا مطرح می کند که چطور این کاشی ها خیلی هم شیشه نیستند چون فقط نوع کاشی شیشه ای است که “کاشی روز!” را برای همه فریاد می زند.
 کاشی موزائیکی شبه-آبی در اواخر دهه ۲۰۰۰ (۲۰۰۸ تا ۲۰۱۰) به عنوان نشانه ای از “آشپزخانه مدرن” استفاده می شد و اخیرا، کاشی های شیشه ای طرحدار مدرن نیمه شفاف بزرگ محبوب شده اند. پس خود شیشه ماده ای قابل قبول است.
همیشه بوده است و همیشه خواهد بود.

آیا کاشی شیشه ای می شکند؟ می شکند ولی نه اینجا.
شکستن اتفاقی برای کاشی های دیواری مشکلی نیست چون این کاشی ها عمودی هستند و به اندازه رویه کابینت تحت خطرات مختلف قرار ندارند.
وقتی امکان این هست که جسم سنگینی را به سمت کاشی دیواری حرکت دهید ماهیتابه بزرگ، مخلوط کن، میکسر – احتمال اینکه بشکند خیلی غیرمحتمل نیست.
سعی کنید شیشه را با دیگر مواد ترکیب کنید.
فکر نکنید که کل زمینه باید از شیشه باشد. یکی از گونه ها متداول آن است که سرامیک های معمولی را با کاشی های شیشه ای که شش اینچ از هم فاصله دارند نصب کنید.
این کار یک نوار، با یک یا دو اینچ عرض و شش اینچ بالاتر و موازی با رویه کابینت آشپزخانه شما تشکیل می دهد.
شیشه همیشه موزائیک نیست، هم کاشی است هم موزائیک
کل محدوده ای را که اندازه کاشی ها پوشش می دهد در نظر بگیرید. با وجودی که کاشی های موزائیکی شیشه ای انتخاب مطلوبی برای دیوارها هستند (قیمت ها را با موزائیک شیشه ای مقایسه کنید)، ولی تمام کاشی های شیشه ای موزائیکی نیستند.
شما می توانید کاشی های شیشه ای را در محدوده ای از اندازه ها مختلف پیدا کنید خیلی کوچک، ۲×۲ اینچ، ۴×۴ اینچ و بیشتر.
برای نصب راحت تر، کاشی شیشه ای سوار شده روی هم را انتخاب کنید. 
دو تنوع مختلف از کاشی شیشه ای وجود دارد که باید از آن آگاه باشید، و وقتی بحث از نصب کاشی ها می شود هر دوی آن ها تفاوت بزرگی را رقم می زنند : کاشی های شیشه ای سوار شده روی هم و کاشی های تکی.
کاشی های شیشه ای معمولا از قبل روی هم بر پشتی شبکه ای سوار می شوند که توزیع یکنواخت آن به کاشی ثبات بیشتری می دهد. معمولا برای کاشی های موزائیکی، کاشی ها  ۳٫۴ اینچ مربع هستند گرچه این اندازه می تواند متفاوت باشد.
برای کسانی که می خواهند کاشی را خودشان نصب کنند، کاشی ها سوار شده روی هم نصب راحت تری دارند.
کاشی های شیشه ای تکی
کاشی هایی که از نوع استیند گلس هستند معمولا بدون پشتی شبکه ای عرضه می شوند. این موضوع نصب آن ها را زمان بر می کند، بنابراین بر این اساس برنامه ریزی کنید.
خبر خوب آن است که با استیند گلس شما گزینه های بیشتری از الگوها و رنگ ها در اختیار دارید چون کاشی های شیشه ای را به صورت صفحات سوار شده نمی خرید و به جای آن کاشی های تکی را می خرید.
با تمام شدن کار، اره کاشی بری را که قرض کرده بودید را به همان مرکز یا احتمالا بهترین دوستتان بر می گردانید و آماده دوغاب زدن می شوید. اگر شما رنگ روشن تری از دوغاب را انتخاب کنید، باید بدانید که با پاک کردن مرتب آن باید آن را تمیز نگه دارید.
رنگ های خاکی و تیره تر دوغاب، کثیفی را بهتر پنهان می کند.
شیشه های بازیافتی نیز موجود هستند، انتخابی با محبوبیت در حال رشد در چرخه های تغییر مدل خانه به شکلی سبز. نه تنها کاشی های شیشه ای بازیافتی “مهر تاییر” سبز دارند بلکه هویت ساده ای دارند که در کاشی های جدید یافت نمی شود.
مطالب مرتبط