آموزش کهنه کاری آینه

در ادامه آموزشهای تکنیکهای خاص هنری , این بار آموزش کهنه کاری آینه را در نظر گرفته ایم . آینه های کهنه کاری یکی از متریالهایی است که می تواند فضای داخلی ساختمان را بسیار زیبا و متفاوت کند .

کهنه کاری آینهاین تکنیک در ایران توسط افراد معدودی انجام می شود و متاسفانه این هنرمندان علاقه چندانی به بازگو کردن مراحل ساخت و تکنیک این کار ندارند درحالیکه این هنر زیبا و ساده می تواند مورد استفاده بسیاری از علاقمندان به آینه های آنتیک قرار گیرد .
شروع کار با یک تکه آینه ساده آغاز می شود . این آینه می تواند ساده و یا رنگی باشد که انتخاب رنگ آن با توجه به علاقه و سلیقه شماست .
ابتدا باید رنگ پشت آینه را از روی آن برداریم تا به جیوه پشت آینه دسترسی پیدا کنیم . برای این کار از ماده رنگ بر استفاده می کنیم . پس از آنکه این ماده ژل مانند را پشت آینه می کشیم , رنگ به آسانی شروع به بلند شدن می کند .

کهنه کاری آینهبه آرامی و توسط کاردک رنگ را بر می داریم و با آب پشت آینه را شستشو می دهیم . حالا ما به جیوه دسترسی داریم و می توانیم عملیات کهنه کاری را روی آن انجام دهیم . این کار را با انواع اسید بر روی شیشه انجام می دهیم . اسید را با آبپاش یا قلمو و یا هر روشی که به طرح مد نظر شما نزدیک تر است بر سطح جیوه می پاشیم . جیوه به آرامی شروع به حل شدن می کند و شما می توانید انواع طرحها را روی آن پیاده کنید . در هنگام استفاده از اسید حتما از ماسک و دستکش استفاده کنید .

کهنه کاری آینهپس از حل شدن جیوه آن را با آب به خوبی بشویید . اگر می خواهید آینه شما از پشت رنگ نیز داشته باشد می توانید از رنگ مورد نظرتان در این قسمت استفاده کنید .

کهنه کاری آینه پس از اجرای رنگهای مورد نظر و خشک شدن آنها با استفاده از رنگ روغن پشت آینه را مجددا رنگ کنید تا جیوه پوشانده شود و دیگر در معرض هوا قرار نگیرد .
حالا می توانید با استفاده از آینه های آنتیک ساخت خودتان هر فضایی را دکور کنید .

کهنه کاری آینهآینه های آنتیک را در دکور فضاهای مختلفی مانند اتاق نشیمن , لابی , حمام و … می توان استفاده کرد تا به زیبایی دکوراسیون داخلی خود بیافزاییم .

علاقمندان به یادگیری کهنه کاری آینه و شرکت در کلاسهای آموزشی می توانند با گروه ایراچی تماس حاصل نمایند .

مطالب مرتبط