آموزش ساخت آباژور تیفانی

آباژورهای شیشه ای تیفانی یکی از لوکس ترین و منحصر فرد ترین انواع  آباژور در دنیاست . شاید در بسیاری از منازل خانواده های اروپایی و آمریکایی این محصول لوکس و کاربردی یافت شود . این محصول هنری و زیبا یه عنوان یک عنصر دکوراتیو به دکوراسیون داخلی منزل شما نیز کمک کرده و نورپردازی را به زیباترین شکل ممکن انجام میدهد . یک دوستار و علاقمند به هنر شیشه می تواند این هنر ارزشمند را فراگیرد و ساخت آباژور را برای خود , اطرافیان و یا حتی فروش آغاز کند . در اینجا مراحل ساخت آباژور تیفانی را شرح می دهیم .

آغاز ساخت آباژور بهتر است با آگاهی از نحوه ساخت شیشه تیفانی ساده و مسطح باشد چرا که اساس کار بر همین اصل استوار است . هنرجویان می توانند با مطالعه بخشآموزش تیفانی از اصول ابتدایی آن اطلاع پیدا کنند .

برای ساخت آباژور تیفانی اولین قدم داشتن قالبی است که می خواهیم در آخر شکل کلاهک آباژور ما به آن فرم باشد . این قالب می تواند از جنس پلاستو فوم و یا چوب باشد . سپس از روی قالب شروع به الگو برداری می کنیم و آن را به قطعات کوچکتر که به صورت مسطح و در کنار یکدیگر می توانند فرم قوس را اجرا کنند تقسیم می کنیم .

آباژور تیفانیسپس طرح را بر اساس قالب و تقسیمات انجام شده طراحی کرده و بر روی قالب می چسبانیم . از طرح مورد نظر خود بایستی دو عدد داشته باشید تا پس از چسباندن یکی ار آنها بر روی قالب بتوانید دیگری را برای الگو برداری و برش شیشه در اختیار داشته باشید .

آباژور تیفانیسپس با انتخاب شیشه های مناسب طرح خود یک به یک قطعات را برش بزنید و پس از ساب زدن دور آنها را کاپر فویل بپیچید .

حال نوبت به مونتاژ قطعات بر روی فالب و لحیم آنها به یکدیگر است . برای قرار گرفتن موقت قطعات بر روی قالبهای یونولیتی از سوزن ته گرد و بر روی قالب چوبی از میخ استفاده کنید .

آباژور تیفانیمی توانید در هنگام لحیم در ابتدا به شکل چند نقطه جوش دهید و پس از اتمام بخشی از کار و یا کل کار تمامی خطوط را لحیم کنید .

آباژور تیفانیدر نهایت پس از اتمام کار آن را از قالب خارج کرده و داخل کلاهک را نیز لحیم می کنیم تا کار کاملا محکم شود .

حالا کلاهک آباژور تیفانی شما آماده است و فقط نیاز به پایه دارد تا آباژور زیبای شما آماده شود .

مطالب مرتبط