آشنایی با دکوراسیون به سبک مینیمالیسم

استفاده درست از مینیمالیسم

اگر شما ایده فضاهای منظم و مرتب و ساده را دوست دارید ولی همچنین دوست دارید انطعاف بیشتری در طراحی داخلی خود داشته باشد، نگران نباشید! مینیمالیسم قرار نیست محدود کننده باشد. در این مقاله ایراچی به موضوعاتی پایه ای اشاره می کنیم تا از مینیمالیسم بهترین استفاده را ببرید و چند نکته را هم در رسیدن به ظاهری جذاب و خواستنی بیان می کنیم.

همه چیز را حذف کنید

ماهیت اصلی مینیمالیسم آن است که در یک اتاق غیر از وسایل ضروری آن چیز دیگری نباشد. با حذف چیزهایی در خانه تان شروع کنید که برای هدف خاصی به کار نمی روند. وقتی شما ماندید و عناصر ضروری اتاق، می توانید دوباره شروع کنید به آوردن وسایلی که زندگی را دوباره به اتاق تان برمی گردانند.
سبک مینیمالیسم

ساده، کاربردی، با سلیقه

طراحی مینیمالیستی ساده و مرتب است. متناسب با هدف است، با جزئیات و حواشی کم. بر خلاف تزئینات عجیب و غریب است! اما این بدان معنی نیست که باید ظاهری رسمی و بی روح داشته باشد. همچنین به معنای ارزان بودن نیست یعنی هنوز باید در مواردی، خطر کنید و وسایلی گران قمیت و با ارزش بخرید. مفهوم ساده و مرتب در مینیمالیسم، به زیبایی گیراتری که با رنگ بندی ها، سبک های وسایل و طراحی هوشمندانه بیان می شود، اجازه بروز می دهد. اتاق های ساده، منظم و مرتب وقتی که تکمیل شوند می توانند حس روشنایی، ظرافت و هر آن چیزی را که در بیشتر سبک های دکوراسیون پیچیده نیست ارائه دهد.

رنگ بندی

توجه کنید که شلوغ نبودن یک اتاق مینیمالیستی یعنی اینکه رنگ آمیزی اتاق، نقش بیشتری را در زیبایی کلی آن، در مقایسه با دیگر موارد موثر دارد. با دیوار و کف بزرگ و وسیع، شما می توانید با رنگ آمیزی مناسب کاری برجسته و خلاقانه ایجاد کنید.  به تبع آن می توانید با به کار بردن رنگ بندی تک رنگ حس سادگی را بیشتر کنید. از طرف دیگر آنکه، نبود تزئینات و لوازم زیاد باعث می شود، هر رنگی که انتخاب کنید کاملا به چشم بیاید.

وسایل ساده

هر وسیله ای در یک اتاق مینیمالیستی باید ساده، کاربردی و ضروری باشد. اما این بدان معنی نیست که نباید جذاب و راحت باشد. همانطور که در بالا ذکر شد، هر ترکیب رنگی که انتخاب شود بسیار تاثیر گذار است و به چشم می آید، پس مطمئن باشید که انتخاب خود را متناسب با بقیه فضای اتاق انجام دهید.
مطالب مرتبط