آشنایی با بزرگ ترین سقف شیشه ای جهان در گالری ویکتوریا ملبورن

گالری ویکتوریا که به عنوان یک گالری هنری و موزه ای قدیمی در کشور استرالیا شناخته می شود، در شهر ملبورن واقع شده است. آغاز ساخت این بنا به سال ۱۸۶۱ میلادی باز می گردد و افتتاح آن در سال ۱۹۶۸ اتفاق افتاده است.
وجود بزرگ ترین سقف شیشه ای جهان در این بنای عظیم الجثه، از مولفه هایی است که شهرتی جهانی را برای این ساختمان به ارمغان آورده است و فضای داخلی این گالری را خارق العاده و منحصر به فرد نموده است.
معماری ساختمان توسط شخصی به نام روی گراندز انجام شده است و طراحی دیواره ها و همچنین ساخت سقف شیشه ای موجود در این گالری، توسط هنرمند استرالیایی، لئونارد فرنچ صورت گرفته است.
جالب است بدانید که رنگ سالن اصلی و همچنین ساخت سقف شیشه ای در این مجموعه، ۵ سال به طول انجامیده است و در نهایت اثری بی نظیر خلق شده است.

ویژگی های سقف شیشه ای موجود در گالری ویکتوریا

 

این سقف شیشه ای که به عنوان بزرگ ترین سقف شیشه ای جهان شناخته می شود، از شیشه های کوچک رنگی ساخته شده است که طبق الگویی مشخص در کنار هم قرار گرفته و نقش و نگار زیبایی را به وجود آورده اند.
این شیشه ها با چنان دقت و ظرافتی در کنار هم چیده شده اند که تماشای آن ها می تواند، ساعات طولانی ار روز را به خود اختصاص دهد و تجربه ای خاطره انگیز را برای بازدیدکنندگان به ارمغان آورد.
استحکام و مقاوت این سقف نیز به بهترین شکل ممکن در نظر گرفته شده است و استفاده از قالب ها و اسکلت های فلزی در این سقف، آن را در برابر هر نوع فشار خارجی، مقاوم نموده است.

الگو برداری از سقف شیشه ای گالری ویکتوریا در اماکن دیگر

 

امروزه با روی کار آمدن مجدد درب ها، پنجره ها و سقف های شیشه ای می توان، باری دیگر به نمونه های موفق اجرا شده در جهان، همچون سقف شیشه ای گالری ویکتوریا توجه نمود و با الگو برداری از این نمونه ها در مقیاس های متنوع، نسبت به پیاده سازی این پروژه ها در اماکن تجاری، مسکونی و غیره اقدام کرد.
چه بسا افراد یکه در آرزوی داشتن چنین سقفی در خانه ی خود هستند و در اجرای چنین پروژه ی عظیمی دچار شک و تردید می باشند. با مشاوره با متخصصین شرکت دکوراسیون ایراچی می توانید، به بررسی پروژه های مختلف اجرا شده با شیشه های رنگی بپردازید و در صورت فراهم بودن شرایط، آن ها را به بهترین شکل ممکن در خانه  و یا محل کار خود پیاده سازی نمایید.
مطالب مرتبط