آسان، زیبا و ارزان؛ مدیریت پروژه‌های خانگی

سریع، خوب و ارزان؛ شما تنها ۲ ویژگی از این ۳ ویژگی را می‌توانید انتخاب کنید و امکان انتخاب هر ۳ ویژگی امکانپذیر نیست. این ۳ ویژگی در واقع پایه و اساس مدیریت پروژه‌های کلاسیک است و می‌توان از این منطق در پروژه‌های خانگی هم استفاده کرد.

البته قرار شده که ما کلمه «آسان» را جایگزین «سریع»، و کلمه «زیبا» را جایگزین «خوب» کنیم. البته هنوز هم تنها حق انتخاب ۲ ویژگی را دارید مثلا آسان و زیبا اما نه ارزان و یا زیبا و ارزان اما نه آسان.

البته خیلی منطقی نیست که گزینه آسان و ارزان اما نه زیبا را انتخاب کنید اما اگر مایل باشید می‌توانید برای دکوراسیون منزل خود هر ۲ گزینه‌ای را که مایل هستید انتخاب کنید.

در اینجا با مطرح کردن چند مثال به شما خواهیم گفت که چگونه می‌توان با بهره از این استراتژی، دکور خانه را تغییر و یا پروژه‌های خانگی انجام داد.

سریع، خوب و ارزان

زیبا+ارزان اما نه آسان

اگر شما حاضر هستید با بودجه اندک اما با زحمت دادن به جسم و روحتان، منزلتان را زیبا کنید می‌توانید این نوع استراتژی را برگزینید. در صورت انتخاب این روش باید روزهای تعطیل خود را صرف جستجو در بازارهای روز، حراجی‌ها  و یا سایت‌های اینترنتی مختلف کنید تا اجناس ارزان و مورد نیاز(احتمال دست دوم) خود را بیابید. همچنین به جای استخدام نیروی متخصص، خودتان باید زحمت انجام کارها را تقبل کنید. اگر می‌خواهید با بودجه محدود، منزل را زیبا کنید باید وقت زیادی صرف جستجو کنید اما اگر دنبال اجناس زیبا نیستند می‌توانید به سرعت منزل خود را مملو از اثاث کنید اما برای چند ماه یا حتی چند سال از مد روز عقب خواهید بود.

 

اگر به جای استفاده از نیروی کار حرفه‌ای خودتان کارها را انجام بدهید هم در مخارج خود صرفه جویی کرده‌اید و هم این کار باعث خواهد شد تا ناخودآگاه خلاق شوید.

به جای خرید اجناس از داخل بروشور، می‌توانید خلاقیت به خرج داده و وسیله مورد نظر را خودتان بسازید و یا طراحی کنید. به طور حتم اگر این کار را انجام بدهید اعتبار خاصی نزد خانواده و دوستان پیدا خواهید کرد.

سریع، خوب و ارزان
سریع، خوب و ارزان

 

انجام چند پروژه‌ خلاقانه به طور همزمان به هیچ عنوان منطقی نیست به ویژه اگر در این زمینه تازه کار باشید. برای شروع بهتر است از پروژه‌ای آغاز کنید که مطمئن هستید توانایی انجام آن را دارید. اگر یک پروژه را به اتمام برسانید اعتماد به نفس بیشتری پیدا خواهد کرد و مهارت‌های فنی شما افزایش خواهد یافت.

سریع، خوب و ارزان

بسیاری از وبلاگ‌ها و مجلات، شیوه‌های تغییر دکوراسیون ارزان منزل را آموزش می‌دهند اما واقعیت این است که شما می‌توانید با مراجعه به بازارهای محلی و حراجی‌ها با صرف هزینه اندک، دکوراسیون منزل خود را به یک منزل شیک سنتی تغییر بدهید.

سریع، خوب و ارزان

  آسان+ زیبا اما نه ارزان

اگر شما بودجه کافی در اختیار دارید و یا می‌توانید برای مدتی تحمل کرده تا پس‌اندازتان افزایش یابد می‌توانید اجناس شیک و گرانقیت خریداری کنید که اینگونه زندگی برای شما راحت‌تر خواهد بود. شما باید با خودتان رو راست باشید و قبول کنید که تا چه اندازه‌ای از مهارت‌های فنی، تحمل و انگیزه برخوردار هستید. شاید تغییر دکوراسیون آشپزخانه توسط شما بسیار جذاب باشد اما اگر مهارت کافی در زمینه لوله‌کشی و سیم‌کشی ندارید بهتر است این کار را به افراد متخصص واگذار کنید. البته مسلم است هر زمان بحث تغییر دکوراسیون آشپزخانه را مطرح کنید همگان بگویند «این که کاری ندارد.»

 

سریع، خوب و ارزان

  آسان+ارزان+ زیبا

با آنکه دستیابی به این معادله در سایر حوزه‌های زندگی امکانپذیر نیست اما در دنیای دکوراسیون در برخی مواقع دست یافتنی است.اگر شما در اینترنت به صورت آنلاین ایده‌های به اشتراک گذاشته شده کاربران در مورد حوزه دکوراسیون را بررسی کنید ممکن است به پیشنهادی اکازیون برسید. در تصویر مثلا همین تخته‌های جدا کننده تاشو را در نظر بگیرد. این تخته‌ها واقعا زیبا هستند، گران نیستند و به راحتی می‌توانید آن‌ها را به دیوار پیچ کنید.

سریع، خوب و ارزان

اگر شما تصمیم گرفتید که دکوراسیون خانه خود را تغییر بدهید کلید این تغییر تصمیم‌گیری در مورد ابعاد مختلف تغییر دکوراسیون است. مثلا باید تصمیم بگیرید که از کجا خرید کنید، چقدر هزینه کنید و یا بخرید یا خودتان بسازید. اگر هم تصمیمات رویایی دارید مثلا می‌خواهید تختی مشابه تختی که در عکس است تهیه کنید بهتر است به سایت‌های فروش اجناس و یا حراجی‌ها مراجعه کنید.

 

راحت‌ بودن با شرایطی که بر وفق مراد ما نیست خود یک هنر است. قبل از اینکه دکوراسیون منزل خود را تغییر بدهید سعی کنید که با شرایط موجود راحت باشید و آن را بپذیرید چون واقعیت این است که هر چه شما هزینه کنید و از افراد متخصص برای تغییر دکوراسیون بهره بگیرید باز هم حین انجام این کار آرامش خود را از دست خواهید داد. پس سعی کنید کاری انجام بدهید که از آن لذت می‌برید.

مطالب مرتبط