آراستن آشپزخانه ها با تکنیک تیفانی و استیند گلس

آشپزخانه ها، قلب تپنده ی هر خانه ای هستند و افراد معمولا، زمان زیادی را در آن سپری می نمایند. استفاده از تکنیک تیفانی و استیند گلس در آن ها، موجب می شود تا فضای داخلی آشپزخانه از زیبایی و سرزندگی بیشتری برخوردار گردد و حضور در ان، برای افراد خانه لذت بخش تر و دلنشین تر شود.

کاربرد شیشه های تزئینی تیفانی و استیند گلس در آشپزخانه ها، بسیار متنوع است، و بسته به سلیقه و ابتکار افراد، قابل اجرا در بخش ها مختلف آن می باشد.

در این بخش می خواهیم با دو روش رایج و محبوب، برای استفاده از این شیشه های رنگی در محیط آشپزخانه، آشنا شویم و مزایای هر یک از آن ها را برایتان شرح دهیم.

استفاده از شیشه های تزئینی تیفانی و استیند گلس، در پشت سینک ظرف شویی

 

معمولا در دکوراسیون داخلی آشپزخانه ها تلاش می شود تا سینک طرفشویی، در مقابل پنجره ای با بهترین چشم انداز قرار گیرد، تا چشم افراد به هنگام کار کردن در آن جا، به منظره ای زیبا و دلنشین خیره شده و همین مساله، موجب بهبود حالت روحی وی گردد.

اما متاسفانه امروزه، با توسعه ی آپارتمان نشینی و زندگی در شهرهای شلوغ، این امکان برای خانه های بسیار کمی فراهم است که پنجره ای رو به منظره ای زیبا را، در خانه یا آشپزخانه ی خود داشته باشند.

یکی از بهترین گزینه هایی که برای برطرف کردن این کمبود به افراد پیشنهاد می شود، استفاده از شیشه های تزئینی تیفانی و استیند گلس، در پشت سینک ها می باشد. بدین ترتیب منظره ای زیبا، در مقابل افراد پدید می آید که هم موجب سرزندگی و نشاط در آن ها شده، و هم باعث زیباتر شدن کل فضای آشپزخانه، می گردد.

استفاده از شیشه های تزئینی تیفانی و استیند گلی در کابینت ها و  نورگیر آشپزخانه ها

 

یکی دیگر از راه های استفاده از شیشه های تزئینی تیفانی و استیند گلس در آشپزخانه ها، استفاده از این شیشه های رنگی، در ساخت درب کابینت ها و همچنین به کار بردن آن ها در نورگیرهای موجود در سقف است.

نورگیرهای شیشه ای تیفانی و استیند گلس، موجب زیباتر شدن و خاص تر شدن فضای آشپزخانه ی شما می گردند و یکنواختی را از محیط داخلی آن ها دور می کنند.

البته برای استفاده از این شیشه های تزئینی لازم نیست که حتما دارای نورگیری بزرگ در سقف آشپزخانه ی خود باشید و به راحتی می توانید، این شیشه ها را به صورت توکار در سقف های کاذب نیز به کار گیرید، و تنوع و زیبایی خاصی را در محیط آشپزخانه ی خود پدید آورید.

مطالب مرتبط