لینک تلگرام ایراچی
لینک اینستاگرام ایراچی

هنر پتینه کاری

پتینه در لغت به بافت , رنگ و جرمی که بر اثر گذشت زمان و عوامل طبیعی باعث اکسیده شدن و تاثیر بر روی شی شده است گفته می شود . این تغییر هرچند نوعی تخریب محسوب می شود ولی از دیدگاه هنری زیبایی خاصی نیز دارد .
هنر پتینه در واقع استفاده از مواد و تکنولوژی روز است که با استفاده از آنها ایجاد بافت و رنگهای مختلف بر سطوح و اشیاء می کنیم به طوری که کهنه به نظر برسند . استفاده دیگری که از این هنر می شود ایجاد خطای دید برای بیننده است تا با ایجاد بافت و رنگهای مختلف جنسیت مورد نظر را در دید بیننده ایجاد کنیم .  به طور مثال بر روی مجسمه هایی از جنس پلی استر طوری رنگ آمیزی و پتینه انجام می شود که گویا از جنس چوب است و یا پتینه ستون گچی ساختمان به طوری که از جنس سنگ تراورتن یا گرانیت به نظر آید .
 
 
 
 
در دکوراسیون داخلی هنر پتینه این امکان را به ما می دهد تا بر خلاف گذشته که فقط می توانستیم از رنگهای محدودی استفاده نماییم , هر رنگ و بافتی که مد نظرمان است را ایجاد نماییم . انواع کهنه کاری , انواع بافتها ,ایجاد نمای مصالح مختلف مانند چوب و سنگ و... , پوشش  ورق طلا  بر روی سطوح مختلف و توانایی انجام پتینه بر روی تمامی سطوح مانند گچ , سفال , شیشه , چوب و .... دنیایی از طرحها را در اختیار هنرمند قرار می دهد تا بتواند نظر و سلیقه تمامی مشتریان را تامین نماید .
این هنر از سال 1980 وارد دکوراسیون داخلی شده است و تحولی در تزئینات ساختمان ایجاد کرده است .
 
 
 
 
گروه ایراچی با بهره مندی از استادکاران و هنرمندان پتینه کار خود آماده اجرای انواع پتینه بر روی سطوح مختلف در پروژه های ساختمانی می باشد .

 

دکوراسیون طلا ، طلا کاری


اجرای پتینه گچ بری در پروژه ویلای مسکونی دروس


آموزش کهنه کاری آینه


نقاشی دیواری و سقفی به همراه پتینه