لینک تلگرام ایراچی
لینک اینستاگرام ایراچی

چگونه اتاق کار ایده آلی داشته باشیم؟

 

گاهی شرایط بعضی از مشاغل ایجاب می کند که اشخاص صاحب دفتر کار در منزل خود باشند. بعضی از این افراد به صورت پاره وقت و بعضی به صورت تمام وقت از اتاق کار خود در منزل استفاده می کنند. در این مجال، اتاق کار به سه صورت زیر تعریف می شود:

 

اتاق اداری: این نمونه از اتاق ها با توجه به نوع مشاغل، فضایی برای مطالعه، تحقیق، نگارش، مکاتبه، تماس های کاری، قرارهای حضوری، بایگانی و دیگر امور مربوطه را فراهم می سازد. دکوراسیون این اتاق، فضایی آرام بخش و ساکت را می طلبد تا افراد بتوانند در عین بودن در کنار خانواده و تعلق به خانه، آزادانه و با فراغ خاطر  به انجام امور شغلی خود بپردازند. در اتاق کار، رنگ بندی ،چیدمان، استفاده از المان های متناسب باشغل، نورپردازی، متریال و بافت از اهمیت بسیاری برخوردار است. مبلمان این نوع اتاق ها نیز باید در عین تفاوت با مبلمان های خانگی به گونه ای طراحی یا انتخاب شود که هم عملکرد مورد نظر را داشته باشد و هم فضایی متفاوت با محیط های اداری خارج ازخانه داشته باشد. برای وکلا، نویسندگان،پژوهشگران، اساتید دانشگاه، شاعران، قضات، مدیران ، پزشکان ، برنامه نویسان و بسیاری از مشاغل دیگر در نظر گرفتن اتاق کار خانگی امری اجتناب ناپذیر در دکوراسیون منزل محسوب می شود.

 

اتاق کارگاهی: اتاق کار بعضی از مشاغل مستلزم داشتن فضایی برای کار و فعالیت علمی است. نقاشان، طراحان مد و لباس، خیاط ها، هنرمندان صنایع دستی و بسیاری از مشاغل دیگر اتاق کار کارگاهی را طلب می کنند تا صاحبان این مشاغل بتوانند به راحتی به امور خود بپردازند. هرکدام از شغل ها با توجه به شرایط و ویژگی های بخصوصی که دارا هستند، طراحی دکور منحصر به فردی را ایجاب می کنند. در این نمونه از فضا ها نیز نورپردازی، احساس امنیت ذهنی، آکوستیک بودن اتاق (برای مشاغلی که دارای آلودگی صوتی هستند)، انتخاب متریال (که در عین استحکام، از زیبایی و بافت مناسب برخوردار باشند) و استفاده حداکثری از فضا از اهمیت به سزایی برخوردار است.

 

اتاق اداری-کارگاهی: این نمونه از اتاق ها مختص مشاغلی است که نیاز به هر دو نوع فضای اداری و فضای کارگاهی دارند. معماران، مهندسین برق، مهندسین عمران، شیمی دانان، فیزیک دانان، اختر شناسان و ... از جمله این مشاغل محسوب می شوند. قطعا در نظر گرفتن میز اداری در کنار فضای کارگاهی می تواند باعث ایجاد حس پویایی و حرکت در محیط شود. در صورت نیاز به فضایی آرام تر و متفاوت از محیط کارگاهی، می توان با ایجاد پارتیشن های متنوع این امر را میسر کرد که در عین ایجاد دید بصری از اتاق اداری به کارگاه، بتوان از ورود آلودگی های صوتی جلوگیری به عمل آورد.

 

تبدیل تراس به فضایی کاربردی و متفاوت


طراحی و دکور لابی با مناسبت محرم


نکات قابل توجه در طراحی آشپزخانه


نکات کلیدی در طراحی اتاق خواب


نقش راه پله ها به عنوان عنصری تاثیرگذار در پویایی و تحرک فضا


دکورهای با نشاط و پویا در طراحی فضای اداری


تاثیر طراحی دیوار بر کیفیت فضا


طراحی دکوراسیون گرم و صمیمی در نشیمن و پذیرایی


فضا سازی های خاص در طراحی کافی شاپ


تاثیر طراحی سقف بر فضای داخلی


طراحی پارتیشن ها (جداکننده ها) با نگاهی متفاوت


خط سیر در طراحی رستوران


طراحی کف به عنوان عنصری الهام بخش


طراحی سرویس بهداشتی


آنچه که در مکان یابی TV ROOMمورد اهمیت است


استفاده از کاشی های دست ساز در کف استخر


چگونه انباری خود را به فضایی کاربردی و زیبا تبدیل کنبم؟


استفاده از جعبه های چوبی در دکوراسیون داخلی


اهمیت ایده پردازی در طراحی لابی


کاربرد آینه ونیزی در دکوراسیون داخلی


طراحی و دکور لابی با مناسبت عید نوروز