لینک تلگرام ایراچی
لینک اینستاگرام ایراچی

آموزش ساخت آباژور تیفانی

 

آباژورهای شیشه ای تیفانی یکی از لوکس ترین و منحصر فرد ترین انواع  آباژور در دنیاست . شاید در بسیاری از منازل خانواده های اروپایی و آمریکایی این محصول لوکس و کاربردی یافت شود . این محصول هنری و زیبا یه عنوان یک عنصر دکوراتیو به دکوراسیون داخلی منزل شما نیز کمک کرده و نورپردازی را به زیباترین شکل ممکن انجام میدهد . یک دوستار و علاقمند به هنر شیشه می تواند این هنر ارزشمند را فراگیرد و ساخت آباژور را برای خود , اطرافیان و یا حتی فروش آغاز کند . در اینجا مراحل ساخت آباژورهای تیفانی را شرح می دهیم .

آغاز ساخت آباژور بهتر است با آگاهی از نحوه ساخت شیشه تیفانی ساده و مسطح باشد چرا که اساس کار بر همین اصل استوار است . هنرجویان می توانند با مطالعه بخش آموزش تیفانی از اصول ابتدایی آن اطلاع پیدا کنند .

برای ساخت آباژور تیفانی اولین قدم داشتن قالبی است که می خواهیم در آخر شکل کلاهک آباژور ما به آن فرم باشد . این قالب می تواند از جنس پلاستو فوم و یا چوب باشد . سپس از روی قالب شروع به الگو برداری می کنیم و آن را به قطعات کوچکتر که به صورت مسطح و در کنار یکدیگر می توانند فرم قوس را اجرا کنند تقسیم می کنیم .

 

 

سپس طرح را بر اساس قالب و تقسیمات انجام شده طراحی کرده و بر روی قالب می چسبانیم . از طرح مورد نظر خود بایستی دو عدد داشته باشید تا پس از چسباندن یکی ار آنها بر روی قالب بتوانید دیگری را برای الگو برداری و برش شیشه در اختیار داشته باشید .

 

سپس با انتخاب شیشه های مناسب طرح خود یک به یک قطعات را برش بزنید و پس از ساب زدن دور آنها را کاپر فویل بپیچید .

حال نوبت به مونتاژ قطعات بر روی فالب و لحیم آنها به یکدیگر است . برای قرار گرفتن موقت قطعات بر روی قالبهای یونولیتی از سوزن ته گرد و بر روی قالب چوبی از میخ استفاده کنید .

 

 

می توانید در هنگام لحیم در ابتدا به شکل چند نقطه جوش دهید و پس از اتمام بخشی از کار و یا کل کار تمامی خطوط را لحیم کنید .

 

 

در نهایت پس از اتمام کار آن را از قالب خارج کرده و داخل کلاهک را نیز لحیم می کنیم تا کار کاملا محکم شود .

حالا کلاهک آباژور تیفانی شما آماده است و فقط نیاز به پایه دارد تا آباژور زیبای شما آماده شود .

 

دوره های آموزشی ساخت آباژور تیفانی

 

همجوشی شیشه (فیوز گلاس)


مرمت آباژور تیفانی


آموزش ایراچی


آموزش ساخت جعبه تیفانی


آموزش استین گلاس در 10 گام


آموزش ساخت شیشه تزیینی درب


آموزش فیوز گلاس


آموزش ساخت شیشه تزیینی پنجره


استین گلاس - آموزش هنر تیفانی


ابزار و مواد استیند گلس و تیفانی


آموزش کهنه کاری آینه


آموزش کاشی شکسته


ساخت تابلو تیفانی


تاریخچه استین گلاس ( stained glass )