لینک تلگرام ایراچی
لینک اینستاگرام ایراچی

دکوراسیون آشپزخانه

 
آشپزخانه قلب هر خانه ایست و افراد خانواده به واسطه تهیه و صرف غذا در آشپزخانه دور هم جمع شوند  و این موضوع اهمیت آن را در فضای خانه بالا می برد . باید به این نکته توجه داشت که پخت غذا برای وعده های مختلف یعنی صبحانه , نهار و شام  به صورت پیوسته و متمادی به صورت روزانه برای خانم خانه که این وظیفه را بر عهده دارد گاه تبدیل به کاری  کسل کننده می شود و نتیجه آن به سایر افراد خانواده نیز منتقل شده و باعث می گردد خانواده برای تهیه غذا بیشتر از رستورانها و غذاهای فست فود استفاده نماید و آسیب این موضوع به افراد وارد شود .

 

 

وظیفه ما به عنوان دکوراتور این است که محیط آشپزخانه را ابتدا برای کدبانوی خانه و سپس برای سایر افراد خانواده آنقدر دلنشین و دوست داشتنی سازیم تا همگی با لذت و علاقه در این فضا به پخت و پز پرداخته و یا غذا را در این فضا صرف کنند . آشپزخانه حتی می تواند محل گفتگوی افراد با یکدیگر باشد در آشپزخانه های امروزی که گاها این فضا با نشیمن خانه نیز یکی شده است , دکور آشپزخانه از اهمیت بیشتری نیز برخوردار است . در منازلی که وسعت زیادی دارند و فضای آشپزخانه نیز بزرگ است , دکوراتور می تواند امکانات بیشتری را در تزیین و زیبا سازی فضا بکارگیرد  ولی در آشپزخانه های کوچک این کار نیاز به دقت بیشتری دارد و دکوراتور باید از کمترین فضاها بیشترین استفاده را نماید تا علاوه بر زیبایی کاربرد مناسب نیز وجود داشته باشد .
برای فضایی چون آشپزخانه می توان بینهایت طرح و ایده داشت و با دیدن تصاویر مختلف گاه تصمیم گیری برایمان بسیار مشکل می شود و با خود فکر می کنیم کدام طرح می تواند برای آشپزخانه ما مناسب باشد ؟
در انتخاب دکور آشپزخانه بایستی چند مورد را در نظر داشته باشیم و با رعایت آنها بتوانیم به بهترین دکوراسیون برای آشپزخانه منزلمان برسیم . اولین نکته جایگیری صحیح نقاط مهم آشپزخانه است . سه نقطه مهم و اصلی در آشپزخانه  شامل:

1 . محل قرارگیری یخچال که وسیله نگهداری مواد غذایی است.

2 . محل قرارگیری گاز که وسیله پخت و پز است.

3 . نقطه قرارگیری سینک ظرفشویی که محل شستشو است .


انتخاب درست این نقاط در آشپزخانه علاوه بر آنکه حرکت و فعالیت را راحت تر می کند باعث می شود دکوراسیون آشپزخانه نیز به درستی انجام شود و چیدمان وسایل به نحوی باشد که فضا دلنشین تر , زیباتر و کاربردی تر باشد . از نکات مهم دیگری که باید در نظر داشت استفاده از تجهیزات مناسب درآشپزخانه مانند هود که باید علاوه بر زیبایی به عنوان عنصری دکوراتیو کارکرد خوبی نیز داشته باشد و بتواند به خوبی دود و بوی داخل آشپزخانه را خارج نماید و همچنین سینک ظرفشویی گود و جادار که علاوه بر ایجاد راحتی در شستشو به مرتب نگه داشتن آشپزخانه نیز کمک می کند و می تواند ظروف کثیف را به خوبی در خود جای دهد . مورد بعدی شیرآلات مناسب با قابلیت چرخش در زوایای مختلف است که می تواند در شستشوی آشپزخانه کمک بسزایی نماید . تمامی این قابلیتها به آرامش کدبانوی منزل کمک می کند تا بتواند فعالیت خود را به نحو عالی به انجام رساند .

 

توجه به داشتن فضای کافی برای قرارگیری وسایل در آشپزخانه از دیگر موارد مهمی است که باید بدان توجه داشت . این موضوع در آشپزخانه های کوچک  بسیار با اهمیت تر می باشد و دکوراتور می بایست توجه بیشتری به این موضوع داشته باشد . استفاده از یک جزیره هرچند کوچک در آشپزخانه می تواند آن را بسیار لوکس تر جلوه دهد و در عین حال فضای بیشتری را در اختیار کاربر قرار دهد .
رنگ در دکور آشپزخانه باید با توجه به نور , ابعاد فضا , چیدمان وسایل و البته سلیقه اعضاء خانواده انتخاب شود . رنگ در آشپزخانه می تواند از طریق کابینتها , پرده و سایر وسایل ریز و درشت ایجاد گردد . کاشیها نیز از موارد مهم دیگری هستند که رنگ و کیفیتشان در فضای آشپزخانه مهم است و باید توجه خاصی به آن داشت .

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

نیم ست ( مبل ) بسیار لوکس شطرنج و تخته نرد


ساخت پنجره تیفانی با طرح انگور


تابلو های شیشه ای چند لته


کاشی و موزاییک شکسته در آشپزخانه


دکوراسیون طلا ، طلا کاری


دکوراسیون شیشه های خم


دکوراسیون داخلی , طراحی , نظارت , اجراء


طراحی دکوراسیون آشپزخانه


آشپزخانه ای با کاشیهای شیشه ای طرحدار


دکوراسیون لوکس آشپزخانه


کاشیهای شیشه های دست ساز در دکوراسیون


شیشه درب کابینت


دکور آینه تراش خرده با طرح مستطیل روی دیوار


کابینت آشپزخانه


معماری داخلی


کابینت لوکس آشپزخانه


بازسازی ساختمان


شیشه درب کابینت


دکوراسیون لابی ، دکوراسیون داخلی


شیشه رنگی ما بین کابینت


اجرای پتینه گچ بری در پروژه ویلای مسکونی دروس


شیشه رنگی و طرحدار بین کابینت