لینک تلگرام ایراچی
لینک اینستاگرام ایراچی

معماری داخلی

 
در سالهای اخیر واژه معماری داخلی اهمیت بیشتری یافته و مورد توجه قرار گرفته است و حرفه معماری داخلی نیز جزء مشاغل مهم در صنعت ساختمان قلمداد می شود . در ابتدا باید بدانیم معماری داخلی جیست و معمار داخلی کیست ؟
معماری داخلی آفرینش فضا است , فضایی که در عین زیبایی عملگرا و کار آمد نیز باشد . در واقع طراح با تنیدن اصول فنی و تخصصی معماری داخلی با حس زیبایی شناسی , فضایی را طراحی می کند که بیانگر هویت , نیاز , درک و خواسته های مخاطبش باشد . این هنر صنعت سعی در بهینه سازی فضاهای داخلی ساختمان ها به منظور انجام فعالیتهای روزمره یعنی زندگی و کار دارد .
معماری داخلی حلقه ارتباط میان معماری و طراحی داخلی است . این رشته همانند معماری با ساختمان و اجزاء و عناصر سازنده ساختمان سروکار دارد و بر فضاهای داخلی تاکید می کند . اگر بگوییم معماری با مقیاس بزرگ شهری در تماس است معماری داخلی در مقیاس انسانی و در ارتباط با فضاهای عمومی و شخصی است .
معماران داخلی علاوه بر داشتن دانش کافی در زمینه معماری بایستی راه حلهای خلاقانه ای داشته باشند تا بتوانند محیطی آرام و دلنشین برای استفاده کنندگان از فضا ایجاد نمایند . این موضوع نیاز به داشتن اطلاعات کافی از ارگونومی , روانشناسی , شناخت مواد و مصالح , طراحی مبلمان و ... می باشد .
معماری داخلی در ارتباط با طیف وسیعی از عناصر از قبیل نور , فرم , رنگ , بافت , کف , سقف , دیوار و عناصر تزیینی و کاربردی مانند مبلمان می باشد . این عناصر همگی ابزارهای دست طراح هستند که بایستی به طور هماهنگ و متناسب در یک طرح مرتبط و خوش آیند قرار گیرند .
فضای معماری بدون معماری داخلی یا اصلا قابل استفاده نیست و یا در صورت قابل استفاده بودن کارایی لازم و بهینه را نخواهد داشت . معماری داخلی زندگی همه آحاد جامعه را تحت تاثیر قرار می دهد و به هیچ وجه محدود به اقشار مرفه و خانه های اعیانی نیست . اگر قناعت را اصل اساسی جامعه امروز بدانیم و قصد داشته باشیم شرایط زندگی را در فضای 40 یا 60 متری آپارتمانها نیز بهبود ببخشیم آنگاه معماری داخلی یک ضرورت گریز ناپذیر است .
زمانیکه معمار داخلی می خواهد فضایی را طراحی کند با دو مقوله سر و کار دارد : کاربرد آن فضا و احساس و تاثیری که می خواهد آن فضا بر استفاده کننده داشته باشد . آگاهی از تخصص و علم معماری داخلی برای عموم مردم ضروری است به عنوان مثال  خانمهای خانه دار در صورتی که تا حدی از این علم آگاهی داشته و سواد بصری لازم را به دست آورند می توانند به بهتر شدن شرایط زندگی و محیط اطراف خود کمک کرده و فضا را برای زندگی خود و خانواده شان بهبود بخشند . با توجه به این موارد به نظر می رسد آگاهی بخشی به آحاد مردم و بالا بردن سطح سواد عمومی نسبت به این موضوع کمک خواهد کرد تا فضاهای زندگی بشر در شرایط بهتری قرار گیرد و سطح آرامش و آسایش افراد نیز بالا رود و در نهایت انسانها در کنار یکدیگر زندگی بهتری را تجربه کنند .

نیم ست ( مبل ) بسیار لوکس شطرنج و تخته نرد


طراحی و چیدمان دکوراسیون آشپزخانه


تابلو های شیشه ای چند لته


دکوراسیون لابی ، دکوراسیون داخلی


دکوراسیون طلا ، طلا کاری


اجرای پتینه گچ بری در پروژه ویلای مسکونی دروس


دکوراسیون داخلی , طراحی , نظارت , اجراء


ساخت پنجره تیفانی با طرح انگور


کاشیهای شیشه های دست ساز در دکوراسیون


دکوراسیون شیشه های خم


دکور آینه تراش خرده با طرح مستطیل روی دیوار


طراحی دکوراسیون آشپزخانه


بازسازی ساختمان


دکوراسیون لوکس آشپزخانه