لینک تلگرام ایراچی
لینک اینستاگرام ایراچی

 

آموزش کهنه کاری آینه


در ادامه آموزشهای تکنیکهای خاص هنری , این بار آموزش کهنه کاری آینه را در نظر گرفته ایم . آینه های کهنه کاری یکی از متریالهایی است که می تواند فضای داخلی ساختمان را بسیار زیبا و متفاوت کند .

آموزش کهنه کاری آینه - ایراچی

این تکنیک در ایران توسط افراد معدودی انجام می شود و متاسفانه این هنرمندان علاقه چندانی به بازگو کردن مراحل ساخت و تکنیک این کار ندارند درحالیکه این هنر زیبا و ساده می تواند مورد استفاده بسیاری از علاقمندان به آینه های آنتیک قرار گیرد .
شروع کار با یک تکه آینه ساده آغاز می شود . این آینه می تواند ساده و یا رنگی باشد که انتخاب رنگ آن با توجه به علاقه و سلیقه شماست .
ابتدا باید رنگ پشت آینه را از روی آن برداریم تا به جیوه پشت آینه دسترسی پیدا کنیم . برای این کار از ماده رنگ بر استفاده می کنیم . پس از آنکه این ماده ژل مانند را پشت آینه می کشیم , رنگ به آسانی شروع به بلند شدن می کند .

آموزش کهنه کاری آینه - ایراچی

به آرامی و توسط کاردک رنگ را بر می داریم و با آب پشت آینه را شستشو می دهیم . حالا ما به جیوه دسترسی داریم و می توانیم عملیات کهنه کاری را روی آن انجام دهیم . این کار را با انواع اسید بر روی شیشه انجام می دهیم . اسید را با آبپاش یا قلمو و یا هر روشی که به طرح مد نظر شما نزدیک تر است بر سطح جیوه می پاشیم . جیوه به آرامی شروع به حل شدن می کند و شما می توانید انواع طرحها را روی آن پیاده کنید . در هنگام استفاده از اسید حتما از ماسک و دستکش استفاده کنید .

آموزش کهنه کاری آینه - ایراچی

پس از حل شدن جیوه آن را با آب به خوبی بشویید . اگر می خواهید آینه شما از پشت رنگ نیز داشته باشد می توانید از رنگ مورد نظرتان در این قسمت استفاده کنید .

آموزش کهنه کاری آینه - ایراچی

 پس از اجرای رنگهای مورد نظر و خشک شدن آنها با استفاده از رنگ روغن پشت آینه را مجددا رنگ کنید تا جیوه پوشانده شود و دیگر در معرض هوا قرار نگیرد .
حالا می توانید با استفاده از آینه های آنتیک ساخت خودتان هر فضایی را دکور کنید .

 

آموزش کهنه کاری آینه - ایراچی

آینه های آنتیک را در دکور فضاهای مختلفی مانند اتاق نشیمن , لابی , حمام و ... می توان استفاده کرد تا به زیبایی دکوراسیون داخلی خود بیافزاییم .

 

علاقمندان به یادگیری کهنه کاری آینه و شرکت در کلاسهای آموزشی می توانند با گروه ایراچی تماس حاصل نمایند .

 

همجوشی شیشه (فیوز گلاس)


مرمت آباژور تیفانی


هنر پتینه کاری


آموزش ساخت آباژور تیفانی


آموزش ایراچی


آموزش ساخت جعبه تیفانی


آموزش استین گلاس در 10 گام


آموزش ساخت شیشه تزیینی درب


آموزش فیوز گلاس


آموزش ساخت شیشه تزیینی پنجره


دکوراسیون طلا ، طلا کاری


ابزار و مواد استیند گلس و تیفانی


استین گلاس - آموزش هنر تیفانی


نقاشی دیواری و سقفی به همراه پتینه


اجرای پتینه گچ بری در پروژه ویلای مسکونی دروس


آموزش کاشی شکسته


ساخت تابلو تیفانی


تاریخچه استین گلاس ( stained glass )