لینک تلگرام ایراچی
لینک اینستاگرام ایراچی

کاربرد آینه در دکوراسیون داخلیزهرا توت زاری  - جمعه، 8 فروردين 1393


آینه از نمادهای نور و روشنایی در خانه است . استفاده از آینه در منازل لوکس از گذشته ها تا به امروز متداول بوده است اگرچه آینه به شکل کاربردی و با انواع طرحها و قابها در منزل استفاده می شود , ولی افرادی که به دنبال داشتن فضاهایی متفاوت هستند , از آینه به عنوان یک عنصر دکوراتیو در فضا سازیها  استفاده می کنند .
استفاده از آینه در خانه ها و فضاهای کوچک باعث می شود تا فضا بزرگتر به نظر آید و تلالو نور در آینه فضا را روشن تر نماید . همچنین از آینه به عنوان عنصری انرژی بخش در فضا یاد می شود و در فنگ شویی نیز آینه را نمادی از آب می دانند که به فضا آرامش , گستردگی , تازگی و آرامش می بخشد.
آینه ها نه تنها در زیبا سازی فضای داخلی منازل نقش بسزایی دارند بلکه موارد کاربردی زیادی نیز برای آن  وجود دارد که از جمله مهمترین آنها می توان به خود آرایی اشاره نمود. در عین حال باید به این نکته توجه داشت که استفاده مناسب از آینه در آرامش و بهبود حالات روانی افرادی که در آن محیط زندگی می کنند نیز نقش موثری را بازی می کند.تلفیق نور و آینه می تواند حس متفاوتی را در فضای شما ایجاد کند و با کمترین هزینه تغییری شگرف در منزل شما بوجود آورد .
 
 ولی سوال اینجاست که چطور آینه را در دکوراسیون داخلی استفاده کنیم تا متفاوت دیده شود ؟
آینه های ساده با انواع قابها سالهاست که در همه منازل و فضاها استفاده می شود ولی خلق آینه هایی متفاوت باعث شده تا طراحان بتوانند فضاهایی متفاوت در دکوراسیون داخلی توسط آینه ایجاد کنند .از انواع این آینه ها می توان به آینه های تراش خرده ,آینه های ونیزی ,آینه های کهنه کاری شده , آینه های حجمی  و ...اشاره کرد که هر یک از انواع آنها نیز تنوع بسیاری دارند که در ادامه توضیحاتی در مورد هر یک آمده است .
آینه های تراش خرده : آینه هایی که با فرمهای هندسی و منظم برش می خورند و سپس توسط دستگاه لبه های آنها با ضخامتهای مختلف تراش می خورد . در هنگام نصب با قرار گرفتن این لبه های تراش خرده در کنار یکدیگر تلالو زیبایی از نور در آنها دیده می شود . این آینه ها نسبتا ساده هستند و با داشتن قیمت مناسب می توانند جایگزین مناسبی برای انواع پوششهای دیوار و در باشند . نصب ساده این نوع آینه باعث می شود در هر متراژ و یا فضایی قابل اجرا باشند .
آینه های ونیزی : آینه های ونیزی سابقه بسیار طولانی در تاریخ دارند و بسیاری از آنها در منازل به عنوان عتیقه یافت می شود . ولی امروزه هم هنرمندانی دست به ساخت انواع مختلفی از این آینه زده اند و آثار زیبا و خاصی را خلق نموده اند . معمولا بر روی آینه های ونیزی تراشهای ظریفی با نقوش مختلف وجود دارد که سطح شیشه را خراش داده  و گاه پشت آنها را با رنگ کار می کنند تا حال و هوایی متفاوت ایجاد کند . بدلیل ظرافتهای بسیار این کار و اینکه تمام مراحل آن با دست انجام می شود قیمت این نوع آینه به نسبت آینه های دیگر بالاتر است البته این نکته نباید فراموش شود که شما اثری هنری خریداری می کنید و در منزل خود نصب می نمایید , هنری که هر روز خود را در آن می نگرید.
این آینه ها در سایزها و ابعاد مشخصی ساخته می شوند و با آویز روی دیوار می توان از آنها در هر فضایی استفاده کرد .
آینه های کهنه کاری : در روشهای ساخت این نوع آینه از انواع رنگ و اسید استفاده می شود تا آینه کهنه به نظر آید . آینه های کهنه کاری شده تلالو کمتری دارند و به دلیل وجود رنگ در زیر جیوه آنها می توانند با سایر اجزاء دکوراتیو ست شوند .
 
آینه های حجمی : این نوع آینه هم به شکل آویزی موجود است و هم قابل نصب و اجراء در فضاهای مختلف می باشد . شکستهای فرم که به شکل حجمی با آینه کار می شود باعث شکست نور و ایجاد زوایای مختلف می شوند که فضا را بسیار مدرن جلوه می دهد .
 
 
يکشنبه، 13 اسفند 1396 - ایراچی
اگر حباب آباژور های تیفانی شما از شیشه های تزئینی یا سنگ یشم ساخته شده است، از مواد شیمیایی مثل آمونیاک یا سفیدکننده برای تمیز کردن آن استفاده نکنید. به جای آن با تمیزکننده وسایل ساخته شده از روغن لیمو، ...
پنجشنبه، 24 اسفند 1396 - ایراچی
چقدر جسارت استفاده از آباژور های استیند گلس در دکوراسیون خانه خود را دارید. این وسایل روشنایی برجسته و رنگارنگ، هیچ چیز یکنواختی ندارند، در نتیجه یکپارچه سازی و هماهنگ کردن آن با محیط خانه تان، یک چالش ...
دوشنبه، 7 اسفند 1396 - ایراچی
چقدر جسارت استفاده از آباژور های استیند گلس در دکوراسیون خانه خود را دارید. این وسایل روشنایی برجسته و رنگارنگ، هیچ چیز یکنواختی ندارند، در نتیجه یکپارچه سازی و هماهنگ کردن آن با محیط خانه تان، یک چالش ...
شنبه، 19 اسفند 1396 - ایراچی
طرح های شیشه رنگی از ویژگی های معماری ساختمان های قدیمی است که الهام بخش ایده های طراحی داخلی مدرن شده است. نقاشی های شیشه رنگی در خانه های مدرن ظاهری هارمونیک و بسیار شیک دارد و سبک قدیمی فضاها را بهبود ...
جمعه، 11 اسفند 1396 - ایراچی
بلوک های شیشه از مصالح ساختمانی محبوبی است و یکی از خاص ترین روش های طراحی داخلی در سال 2013 بودند. بلوک های شیشه ای که از شیشه های تزئینی فیوز گلس و با طراحی های خلاقانه ساخته شده اند، محصولات مقرون به ...
شنبه، 26 اسفند 1396 - ایراچی
در طراحی و اجرای درب های استیند گلس می توان از ترکیب الگوها، خطوط عمودی و افقی یا الگوهای مختلف دیگری استفاده کرد که ترکیبی از بلوک های شیشه ای بازیافتی ساده با بلوک ها و قطعات شیشه رنگی است که از گیاهان، ...
دوشنبه، 28 اسفند 1396 - ایراچی
​طراحی های با استیند گلس، یکی از خواسته ها در طراحی دکوراسیون است که محدود به زمان نیست و در بین نسل ها مختلف بوده است. طراحی های با استیند گلس می تواند غافلگیرانه و خلاقانه باشد، که می تواند سبک شیک قدیمی ...
سه‌شنبه، 8 اسفند 1396 - ایراچی
اگر شما هم صاحب کلبه یا خانه ای نزدیک دریا هستید و دوست دارید دکوراسیون خانه را با فضای بیرون آن هماهنگ کنید این مقاله کوتاه مناسب شما است . با کوچکترین تغییرات میتوانید یک فضای رویایی و زیبا بسازید.
پنجشنبه، 10 اسفند 1396 - ایراچی
دکوراسیون ساحلی باید نور طبیعی و چشم اندازهای زیبا داشته باشد. خانه های به سبک ساحلی پنجره های زیادی دارند که اجازه می دهد نور طبیعی به عنوان منبع اصلی روشنایی خانه باشد.
جمعه، 4 اسفند 1396 - ایراچی
​یکی از سوال هایی که خیلی زیاد از طرف خوانندگان سایت دریافت میکنیم این است که چطور دکوراسیون خانه مان را به سبکی ساحلی انجام دهیم وقتی در جایی زندگی می کنیم که اصلا به دریا نزدیک نیست؟