گنبد شیشه ای ; ساخت گنبد شیشه ای استین گلاس

گنبد شیشه ای - ایراچی

گنبد شیشه ای در معماری دنیا از قرنها پیش مورد توجه و استفاده بوده است. با ساخت سازه های گنبدی شکل علاوه بر بحث استحکام و پایداری سازه این امر به وسعت بخشیدن فضا نیز کمک می کند. گنبد شیشه ای دکوراتیو ابهت خاصی به فضا می دهد . امروزه در معماری توجه ویژه ای به گنبدهای شیشه ای میگردد و نمونه های بسیار از آن در جهان ساخته شده است.
ایمن بودن سازه دکوراتیو شیشه ای از اهمیت ویژه ای برخوردار است. شیشه های استین گلاس بدلیل آنکه در ساخت آنها از مفتولهای فلزی استفاده می شود کاملا ایمن بوده و این توانایی را نیز دارند که به شکل محدب و یا مقعر و با هر فرمی ساخته شوند . استفاده از انواع شیشه های رنگی , بافت دار , تراش خرده و … دست طراحان را باز می گذارد تا ایده های خود را به خوبی اجرا نمایند .
گنبدهای شیشه ایدر دنیا معدود هنرمندانی هستند که توانایی ساخت و اجرای چنین شیشه هایی را داشته باشند. با افتخار و خوشبختانه گروه ایراچی با توانسته با آموزش هنرمندان صنایع دستی را برای همکاری با خود در بخشهای مختلف همراه سازد. ساخت نمونه ها و پروژه های متعددی از این دست باعث مباهات این گروه گردیده است .

 

گنبد شیشه ای یک سازه دکوراتیو و سقف نورگیری بینظیر برای منازل خاص

از گنبد های شیشه ای بیشتر در محیط های تجاری و بیزینسی استقبال میگردد. این سازه کروی شفاف به دلیل تاثیر گذاری بینظیر خود بر بیینده با این اقبال روبرو گشته است. اما ساخت چنین سازه های دکوراتیوی برای منازل در ابعاد کوچکتر نیز میسر است. گنبد شیشه ای استین گلس محدودیتی در ابعاد برای ساخت ندارد.  ایراچی پروژه های متعددی در این خصوص به اجرا درآورده است. که در زیر چند نمونه از این پروژه های اجرا شده را میبینید.

گنبدهای شیشه ایگروه ایراچی با کمال افتخار تمایل به همکاری با مهندسان , طراحان و صاحبنظران دارد تا با همکاری آنان این هنر ارزشمند بیش از پیش وارد ساختمانهای مسکونی , اداری و تجاری شود تا مردم نیز با این هنر ارزشمند کشورشان آشنا شوند .

گنبد شیشه ای

مطالب مرتبط